Programy dla małych, średnich i dużych firm

Programy dla firmKażda firma, zarówno mała, średnia jak i duża ma inne wymagania, więc adresowane są do nich odmienne programy dla firm. Niewielkie przedsiębiorstwa jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z nowoczesnych programów księgowych, magazynowych, sprzedażowych czy aplikacji do fakturowania.

Programy księgowe opierają się głównie na założeniu, że niewielkie firmy oraz firmy jednoosobowe rozliczają się w oparciu o księgowość uproszczoną. Można również skorzystać z wygodnych programów do fakturowania.

W małych firmach wystawia się ich niewiele, ale mogą również przysparzać kłopotów, zwłaszcza, gdy czas nagli, a w firmie brakuje specjalisty od faktur.

Niewielkie przedsiębiorstwa nie zawsze chcą zatrudniać na cały etat specjalistę od fakturowania, ponieważ naraża ją to na dodatkowe koszta. Aplikacje do fakturowania rozwiązują ten problem. Pozwalają na szybkie i bezbłędne wystawianie faktur i innych dokumentów sprzedaży. Obsługa programów jest prosta i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nie ma więc konieczności zatrudniania dodatkowej osoby i przygotowywania dla niej stanowiska pracy. Odpowiedzialny za faktury może być wiec dowolnie wybrany pracownik. Małym firmom poleca się także nowoczesne programy sprzedażowe, zarówno do sprzedaży hurtowej, detalicznej jak i internetowej. Modna ostatnio sprzedaż mobilna pozwala firmie na rozszerzenie kanałów dystrybucyjnych, więc to szansa dla niewielkich firm na wybicie się na rynku.

Jeśli w firmie znajduje się magazyn, można również wzbogacić moduł fakturowy oraz sprzedażowy o aplikację do obsługi magazynu. Średnie i duże firmy mają już nieco inne potrzeby. Poleca się im programy księgowe do obsługiwania firmy, rozliczającej się w oparciu o księgowość zaawansowaną, czyli najczęściej księgę przychodów i rozchodów. Duże firmy mogą skorzystać z podobnych programów, co mniejsze, ale zazwyczaj moduły są nieco rozszerzone. Ponadto chętnie korzystają też z wygodnych programów do zarządzania produkcją, projektami czy ryzykiem w projekcie.