Charakterystyka skupów aut używanych

Auto używane w skupieSkup samochodów używanych - charakterystyka

Dla większości z nas kupno samochodu to raczej duże wydarzenie w życiu. Nie kupujemy bowiem samochodów zbyt często, lecz co najwyżej raz na kilka lat. Z tego też względu, zależy nam na kupnie solidnego auta, które nie zawiedzie nas w trasie. Ponadto, ważne jest dla nas to, aby za samochód nie przepłacić. Gdzie więc warto udać się, aby kupić auto?

Skup aut używanych

Jednym z miejsc, w którym wielu Polaków decyduje się kupić auto jest skup samochodów używanych osobowych. W miejscu tym jest duży wybór aut w stosunkowo nie najwyższych cenach. Skup samochodów za gotówkę ma również inne zalety, jednakże ma oczywiście również nieco mniej pozytywne strony.

Sprawdzone samochody

Niewątpliwie, tak samo jak cena ważna jest również niezawodność samochodu. Dlatego też, jeśli kupuje się auto to chce się, aby było ono sprawdzone pod kątem technicznym. W skupie natomiast wszystkie auta sprawdzane są, zanim w ogóle skup je nabędzie od poprzedniego właściciela. Dzięki temu, wiemy wszystko o stanie technicznym samochodu kupowanego ze skupu samochodów osobowych.

Sprzedaż samochodu do skupu aut używanych

Oczywiście, jeśli kupujemy samochód warto udać się do skupu. Wydaje się jednak, że jeszcze atrakcyjniejszą ofertę skup ma dla osób, które chcą sprzedać swoje auto. Przede wszystkim, zaletą sprzedaży auta właśnie w ten sposób jest to, że pieniądze za auto otrzymujemy dosłownie od ręki, bez żadnej opieszałości. Wydaje się, że jest to cecha skupu, która ostatecznie przekonuje niezdecydowanych do tego, aby właśnie tam sprzedać samochód. Jednakże, są jeszcze inne korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Nie bez znaczenia jest na pewno również to, że w skupie zostaną wykonane za nas praktycznie wszystkie czynności, które musielibyśmy wykonywać samodzielnie, jeśli chcielibyśmy sprzedać samochód w sprzedaży bezpośredniej. Skup aut używanych jest miejscem, w którym zaraz po tym, jak zgłosimy się z naszym samochodem, zostanie on dokładnie wyceniony przez odpowiedniego, wyznaczonego do tego rzeczoznawcę. Mamy więc z głowy obowiązek wyceny samochodu. Tym nie mniej, niektórzy mimo to na własną rękę również dokonują wyceny auta, aby nie dać się oszukać w skupie.

Skup samochodów używanych czy komis?

Atrakcyjną alternatywą dla skupu zdaje się być komis. Wbrew powszechnemu przekonaniu sprzedaż samochodu z wykorzystaniem komisu jest czymś całkowicie innym niż sprzedaż auta do skupu. Oba rozwiązania mają swoje zalety, jak i wady.

Jeśli chodzi o komis, to niewątpliwie nie jest to miejsce dla osób, które chcą jak najszybciej sprzedać samochód. Często bowiem, samochód stoi w komisie nawet kilkanaście miesięcy, zanim w końcu znajdzie się ktoś, kto będzie chciał za niego zapłacić. Dopóki taka osoba nie pojawi się w komisie, nie otrzymamy za samochód ani jednej złotówki.

Wydaje się, że czas oczekiwania na kupca jest bardzo uciążliwy. Kiedy bowiem auto stoi w komisie, nie możemy z niego korzystać. Jednocześnie jednak nie dostajemy za niego pieniędzy, więc zwykle nie możemy sobie pozwolić na kupno nowego auta. W takiej sytuacji często jesteśmy przez dłuższy czas pozbawieni samochodu. Ponadto, warto zauważyć, że w wielu komisach samochody stoją na placach bez zadaszenia. Jeśli auto będzie tam stało przez kilka dni, czy nawet przez miesiąc, to prawdopodobnie nic złego mu się nie stanie. Jednakże, jeśli czas ten wyniesie kilkanaście miesięcy, może dojść do pewnych zniszczeń w samochodzie, co obniży jego cenę.

Ustalanie ceny samochodu

Ważną różnicą pomiędzy skupem a komisem jest to, w jaki sposób ustala się cenę samochodu. Skup samochodów używanych zwykle jest skłonny do jakiś lekkich negocjacji, jednakże generalnie to pracownicy skupu ustalają jaką maksymalną cenę mogą zapłacić za samochód. W komisie natomiast, to osoba sprzedająca samochód ustala cenę, po jakiej wystawiony ma być samochód. Właścicielom komisu jest to obojętne jaka będzie cena auta, gdyż oni są jedynie pośrednikami, to nie oni płacą nam za samochód.

Wydaje się, że samodzielne ustalanie ceny samochodu dla jednych będzie zaletą, dla innych jednak wadą. Jeśli sami ustalamy cenę auta wystawianego w komisie często może się zdarzyć, że wycenimy nasze auto zbyt wysoko. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie nie znajdziemy żadnych chętnych na kupno. Skup samochodów osobowych natomiast wycenia samochody w sposób realny, dając im ceny, jakie ludzie faktycznie będą w stanie za nie zapłacić.

Dla kogo skup aut używanych za gotówkę?

Z różnych przyczyn podejmujemy decyzję o sprzedaży samochodu osobowego. Osoby, które podejmują tę decyzję z powodu problemów finansowych, powinny wybrać skup samochodów za gotówkę, gdyż tam zdecydowanie najszybciej otrzymają pieniądze. Dla ludzi, którzy tak bardzo się nie spieszą, równie dobry może być komis.

Ponadto, skup to także idealne miejsce dla każdego, kto kompletnie nic nie wie o samochodach. Osoba taka miałaby spore trudności ze sprzedażą samochodu. Jeśli jednak znamy się doskonale na motoryzacji, możemy zająć się sprzedażą bezpośrednią, skup aut nie jest nam wtedy koniecznie potrzebny.